Inovace balení

kompostovatelné antikorozní fólie

Inhibitory koroze, které se odpařují z našich antikorozních materiálů, formují na povrchu kovu tenkou plynnou vrstvu, která korozi zabraňuje třemi způsoby:

Naše společnost Vám může nabídnout antikorozní fólii, která není vyrobena z klasického „plastu“ (polyetylén – LDPE), ale z kompostovatelného materiálu. Fólie Zerust®Excor® Natur-VCI™ v praxi dokáže ochránit Vaše zboží stejně jako fólie konvenční, ale nabízí ekologický způsob likvidace – dá se kompostovat. Při kompostování v průmyslové kompostárně se fólie rozloží na vodu, humus a CO2. Výsledkem kompostovacího procesu je čistě přírodní materiál, který se dá využít například jako hnojivo. Nevzniká tedy žádný plastový odpad, ani se fólie nerozpadá na nebezpečné mikroplasty. Vzhledem k tomu, že vlády mnoha zemí (nejen v Evropské unii ale například i v Indii) si omezení používání plastů vytyčily jako svůj cíl, je kompostovatelné balení produktem, po němž bude stoupat poptávka. Vaše společnost již dnes může na toto kompostovatelné balení přejít a přidat se k nejmodernějším trendům v obalovém průmyslu. Takováto aktivita se dá využít i marketingově, protože environmentální citlivost finálních spotřebitelů se stále zvyšuje a zajímá je i celková ekologická stopa, jež vznikla při výrobě a dodání jejich výrobku. Naše kompostovatelné výrobky vždy splňují normu EN 13432 a mohou tedy mít logo „OK Compost“. Soulad s touto normou zaručuje, že produkt se v kompostu ve stanoveném čase rozpadne beze zbytků a že jej chemicky neznehodnotí.

   

pdf Ke stažení - kompostovatelná Zerust® Natur-VCI™ (pdf)


Racionalizace balení

Racionalizací stávajících obalových řešení je možno dosáhnout velkých úspor. V oboru obalových materiálů jde primárně o hledání co nejnižší hmotnosti obalu při požadavku na zachování jeho funkčnosti.

Naše společnost nabízí mimořádně tenký antikorozní papír Excor® ABRIGO® s gramáží jen 40g/m2. Tento papír slouží jako nosič inhibitorů koroze a používá se zejména jako proklad mezi vrstvy zboží tam, kde není požadována velká mechanická odolnost papíru. Na rozdíl od mnoha jiných produktů je papír ABRIGO® oboustranně účinný, takže stačí zboží proložit jen jedním přířezem papíru a oboustranná ochrana před korozí je zaručena.

Ještě větších environmentálních úspor dosahuje naše společnost při používání tenkých antikorozních fólií Excor® VALENO®. Tyto antikorozní fólie v tloušťkách 0,05 až 0,08 mm v průběhu posledních let v našem portfoliu de facto zcela nahradili konvenční antikorozní fólie. Jejich efektivita spočívá v používání kvalitních primárních surovin (granulátů) a moderních výrobních postupů – výsledkem výrobního procesu je pak antikorozní fólie, která je maximálně antikorozně účinná a zároveň má při nízké tloušťce enormní mechanickou pevnost. V našem portfoliu tyto tenké antikorozní fólie téměř zcela nahradily dříve používané fólie v tloušťkách 0,08-0,15 mm. Mnoho našich zákazníků nahradilo fólie v tloušťce 0,15 mm fóliemi s tloušťkou 0,08 mm a díky tomu při balení ušetří téměř 50% plastového materiálu. Spolu s tím je samozřejmě spojena i nemalá úspora finanční. Důsledným používáním těchto fólií s nízkou tloušťkou společnost Excor-Zerust, s.r.o. u svých zákazníků šetří desítky tun plastových obalů ročně! Stáhněte si přiložené pdf a zjistěte více.

pdf Ke stažení - racionalizace balení (pdf)